Pole magnetyczne

Pole magnetyczne

 

Współczesna medycyna stosuje coraz więcej innowacyjnych metod, które mają na celu poprawienie samopoczucia oraz komfortu pacjentów cierpiących na dolegliwości pooperacyjne. Jedną z bardziej skutecznych metod, która ma na celu przyniesienie pacjentowi wyraźniej ulgi od bólu, jest magnetoterapia czyli leczenie polem magnetycznym.

Polega na oddziaływaniu na poszczególne części ciała polem magnetycznym o ustalonych częstotliwościach oraz natężeniu.  Zabieg regeneruje mięśnie, nerwy, stawy, kości, jak również poprawia ukrwienie i działa w sposób przeciwbólowy i przeciwzapalny. Zabieg leczy ubytki tkanki kostnej, sprzyja regeneracji chrząstki stawowej oraz
redukuje napięcie mięśniowe. Przyczynia się do poprawy komfortu życia chorych, jak również przyśpiesza rekonwalescencję pooperacyjną. Magnetoterapia wykonywana jest przy pomocy emitera pola elektromagnetycznego — jego podstawowym narzędziem jest aplikator w formie cewki. Nie wymaga on zdejmowania odzieży. Dodatkowo można go wykonać poprzez opatrunki — już we wczesnym okresie pooperacyjnym.
 
Przeciwwskazania:
– ciąża,
– choroby nowotworowe,
– ciężkie choroby serca i układu
– krążenia,
– gruźlica płuc,
– nadczynność tarczycy, rozrusznik serca,
– padaczka
 

K.K. Wielkiego 28

32-300 Olkusz

600 585 055

Zadzwoń do nas!

Godziny otwarcia

Ustalane telefonicznie

Napisz do nas

gabinet@fizjomed-olkusz.pl