Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny

Manualny drenaż limfatyczny to rodzaj terapii mający na celu poprawę krążenia chłonki (limfy), przepychanie jej w kierunku węzłów chłonnych i likwidację obrzęku.

Wykorzystywane techniki są płynne i delikatnie. Poza ujędrnianiem skóry drenaż limfatyczny pomaga w likwidacji obrzęków, zmniejsza ból zatok, prowadzi do takiego pobudzenia naczyń limfatycznych, że naczynia te pracują bardziej intensywnie jeszcze do kilku godzin po zabiegu.

Wskazania likwiduje obrzęki i wysięki limfatyczne oczyszcza organizm z toksyn zwalcza cellulit (zaburzenia układu limfatycznego) podnosi odporność ujędrnia skórę pobudza spalanie tkanki tłuszczowej (efekt wspomagający odchudzanie) wspomaga zwalczanie zaburzeń przemiany materii. Stosowany również profilaktycznie. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie i praca komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi i funkcjonowania organów wewnętrznych. Poddawana masażowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Masaż taki zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.

K.K. Wielkiego 28

32-300 Olkusz

600 585 055

Zadzwoń do nas!

Godziny otwarcia

Ustalane telefonicznie

Napisz do nas

gabinet@fizjomed-olkusz.pl